Schäfer András: Ennél többet érdemeltünk volna

A-CSAPAT
|
Hír
| csü 24.6.2021, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)

Megszerezte második válogatott gólját, amely majdnem a mennybe, pontosabban az Eb nyolcaddöntőjébe repítette csapatát. Schäfer András nyilatkozata a tegnapi Németország-Magyarország (2:2) mérkőzés után.

„Éreztük, hogy egy egész ország áll mögöttünk. Úgy gondolom, hogy ennél többet érdemelt volna a csapat. Mindhárom mérkőzésen nagyon jól küzdöttünk. Ha a németek és a portugálok elleni meccsből levonunk tizenöt percet, akkor most öt pontunk lenne. Nagyon nehéz most bármit mondani, le a kalappal a srácok és a szurkolóink előtt. Nagyon büszke vagyok az egész csapatra, de úgy vélem, többet érdemeltünk volna. Nagyon rossz érzés így kiesni. A félidei szünetben megbeszéltük, hogy 50 percig az életünkért fogunk küzdeni, futni. Így is tettünk, hősiesen védekeztünk. Ha egy csapat ennyire akar, akkor annak megvan az eredménye. Sajnos most a szerencse nem volt mellettünk a végén, kétszer is megpattant az egyenlítő lövés. Ilyen az élet. Fityó (Fiola Attila) azt mondta, a saját bőrén tapasztalta, hogy amit elvesz, azt vissza is adja. Remélhetőleg ezt majd a világbajnoki selejtezők során visszakapjuk. Úgy gondolom, hogy egy Európa-bajnoksággal a hátunk mögött egy tapasztaltabb és erősebb válogatott tér vissza a jelenlegi hiányzókkal együtt. Véleményem szerint nagyon sok van bennünk és remélhetőleg ezt ki is tudjuk hozni magunkból. Még egyszer le a kalappal a stáb, a szurkolók és a csapat előtt” – mondta az M4-nek könnyekkel a szemében Schäfer András, aki a magyar csapat mindhárom eb-mérkőzésén kezdőként játszott. Tegnap végig a pályán volt, és kilencedik válogatott mérkőzésén megszerezte második találatát.

A whoscored.com értékelése szerint Schäfer 6.86-os jeggyel tegnap a magyar csapat negyedik legjobba volt, három német légiós után (Szalai Ádám, Sallai, Orban). Schäfer tegnapi gólját itt tekinthetik meg.