|
Hír
| pé 31.5.2019, Nagy Krisztián

Összesen tizenkét DAC-játékos kapott meghívót válogatottjától a júniusi kiírásra.

Csapatunk számára a bajnoki szezon egy héttel ezelőtt, pénteken ért véget, egy tucat sárga-kék játékos szabadságát azonban főként futballkötelességek töltik majd ki. Ezeket viszont szívesen teljesítik, hiszen alkalmuk lesz magukra ölteni nemzeti mezüket. Ráadásul, ketten közülük most debütálhatnak válogatottjaikban.

Az egyik Vida Kristopher, aki Kalmár Zsolttal együtt két selejtezős mérkőzésre készül a napokban. Marco Rossi védencei előbb Azerbajdzsánban lépnek pályára, majd hazai környezetben Walest fogadják a jövő évi Európa-bajnokságra való kijutásért folytatott harcban.

Azerbajdzsáni út vár a szlovák válogatottra is, előtte azonban felkészülési mérkőzést játszik az egzotikus Jordániával. Pavel Hapal szűk keretében ott van źubomír Šatka, a tartalékok között pedig Tomáš Huk.

Először került be Ukrajna felnőtt válogatottjának keretébe Stanislav Bilenkyi. Az ukránokra szintén két tétmérkőzés vár.

Felkészülési mérkőzéseket abszolválnak U21-es válogatottjaink is. Adrián Guža összesen négy játékosunkat válogatta be (ráadásul a tartalékok közt ott van még Adrián Slančík és Almási László is). Martin Jedlička és Connor Ronan szintén lehetőséget kaptak, hogy újabb rajtokat gyűjtsenek nemzeti színekben.

A leghosszabb összpontosítás Eric Davisre és Cesar Blackmanre vár. Panama ugyanis Észak-, és Közép-Amerika, valamint a Karib-térség Kupájára készül, előtte azonban még három felkészülési mérkőzést játszik. Az első, nem hivatalos, találkozójukat már tegnap lejátszották Baszkföld ellen – a gólnélküli döntetlennel végződött mérkőzésen mindkét játékosunk pályára lépett.

Eric Javier Davis és Cesar Blackman (Panama) – felkészülés és Gold Cup

2019.05.30., csütörtök, 03.00 (Panama City): Panama-Baszkföld 0:0, Blackman (90 perc), Davis (10 perc)

2019.06.04., kedd, 00.00 (Bogotá): Kolumbia-Panama

2019.06.08., szombat, 01.00 (Montevideo): Uruguay-Panama

2019.06.19., szerda, 01.30 (Minnesota): Panama-Trinidad és Tobago

2019.06.22., szombat, 23.30 (Cleveland): Guyana-Panama

2019.06.27., csütörtök, 03.00 (Kansas City): Panama-USA

Christián Herc, Martin Bednár, Dominik Špiriak és Denis Baumgartner (Szlovákia U21) - felkészülés

2019.06.06., csütörtök, 18.00 (Garamszentkereszt): Szlovákia-Örményország