|
Zápas
| st 23.10.2024, Milan Vrábeľ
article_banner

Postup do osemfinále je spečatený, ale proti treťoligovej Šali sa nerodil ľahko. Rozhodol o ňom až Andzouana penaltou z 88. minúty. Domáci futbalisti nás výrazne potrápili, ale medzi najlepšiu šestnástku ide v konečnom dôsledku tím, ktorý ukázal viac.

Oproti víkendovému zápasu v Niké lige sme nastúpili v značne pozmenenej zostave, keď náš tréner spravil až šesť zmien v základnej jedenástke. Aktívnejší sme podľa papierových predpokladov boli od úvodného hvizdu. Prvý strelecký pokus prišiel v ôsmej minúte od Tubolyho, keď asi z dvadsiatich metrov poslal loptu meter nad. Zápas sa následne slušne rozbehol. Najprv po strele Yapiho v poslednej chvíli blokoval Hučko, Trusa bol zase vychytaný v bezprostrednej blízkosti, aby z rohu vytesnil hlavičku Kačarabu spod brvna Rybánsky. Domáci nás pre zmenu napríklad mohli nachytať na hruškách pri kontre a vybehnutí Filipeho, ale lopta sa pošmykla na kopačke šalianskeho hráča. V 15. minúte Kačaraba centrom do šestnástky našiel Trusu, ktorý sa otočkou zbavil brániaceho futbalistu a vďaka tomu suverénnou tvrdou strelou otvoril skóre – 0:1. V tejto sezóne si zároveň pripísal piaty gól v Slovnaft Cupe. V 24. minúte Mendez pri rýchlom brejku potiahol loptu po ľavom krídle a vďaka tomu mal množstvo možností na finálku. Rozhodol sa pre Andzouanu, ktorý vypálil tesne vedľa ľavej žrde. Strelec prvého gólu Trusa po otočke zakončil aj v 37. minúte, ale tentokrát nebol presný. To bolo pre úvodné dejstvo, v ktorom nás aj pre horší stav ihriska brzdili nepresnosti, všetko.

Do druhej polovice stretnutia sme nastúpili s trojnásobným striedaním a jeden z novicov Bassey, sa už v 48. minúte ocitol v dobrej príležitosti. Loptu na jeho hlavu nacentroval Yapi, ale tentokrát ju nedokázal skrotiť ako cez víkend proti Ružomberku. V 59. minúte nám po rohu Šale nebolo všetko jedno. Kochanov center zakončil Čiernik nožničkami, lopta doletela na hornú sieť. O štyri minúty pozornosť nášho gólmana vyskúšal aj Mészáros strelou asi z 25 metrov, Filipe loptu vytesnil na roh. Aby toho nebolo málo, tak nás ešte aj Yapi v 68. minúte vystrašil nedôraznou malou domov. O tri minúty sme mohli rozhodnúť. Ramadanov center z priameho kopu na vzdialenejšiu žrď vrátil pred bránku Kačaraba, ale ani jeden z dvojice Trusa-Mendez ju nedokázali doraziť. V 73. minúte Vitális našiel pred bránkou opusteného Brunettiho, ale náš obranca v rozhodujúcej chvíli zluftoval. My sme svoje šance nevyužili, penalta po ruke domáceho hráča sa nepískala, a tak zaúradoval súper. Najprv sme Mészárosa až trikrát museli blokovať, aby sa po rohu a hlavičke Mendeza dostala lopta priamo na Palaciosa. Domáci hráč sa asi z osemnástich metrov z prvej trafil skvelo, keď loptu umiestnil k ľavej žrdi – 1:1. Hráčov Šale vyrovnávajúci gól extrémne nabudil, ale otriasli sme sa a po tvrdom zákroku brankára Rybánskeho na zakončujúceho Trusu sme sa dočkali penalty. Loptu si na biely bod postavil Andzouana, ktorý v 88. minúte suverénne namieril do ľavého rohu, kým domáci gólman kryl druhú stranu – 1:2. Ani po tomto góle sme si nemohli vydýchnuť. V nadstavenom čase sa po neúspešnom odkope dostal do nesmierne nebezpečnej šance Mészáros. Náš odchovanec však na naše šťastie namieril len priamo do rukavíc pripraveného Filipeho.

Aj keď s odretými ušami, ale povinný postup je predsa len spečatený. Sústrediť sa tak opäť môžeme na ligu, kde v sobotu 26. októbra o 18:00 privítame Košice. Ďalšie kolo Slovnaft Cupu nás zase čaká v novembri a už teraz vieme, že sa na domácej pôde stretneme s Banskou Bystricou.

Hodnotenie trénerov
Xisco Muñoz, DAC: „Vedeli sme, že čo nás asi čaká a to sa aj potvrdilo. Pozitívne je, že sme postúpili ďalej do osemfinále, kde budeme hrať doma. Postup bol veľmi ťažko vybojovaný, ale dôležitý aj preto, že nás čaká veľa zápasov za sebou. Pokiaľ sa chceme dostať do finále, tak nás nečaká nič ľahké. Musíme zvládať aj takéto zápasy.“
Martin Babinec, Šaľa: „Vzhľadom na silu Dunajskej Stredy sme odohrali dobrý zápas. Chceli sme nášho súpera potrápiť, ale aj keď sme dúfali, tak sme nečakali, že sa nám to podarí až do takej miery. Mrzí ma však, že sme ho za tejto situácie nedostali do penaltového rozstrelu. Je to škoda, pretože za výkon v druhom polčase sme si remízu zaslúžili. Súper má samozrejme kvalitu, je rýchly, no je mi ľúto chlapcov, pretože do toho dali všetko. Diváci však videli zaujímavý zápas, zanechali sme dobrý dojem, na ktorom môžeme stavať.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Šaľa - DAC kliknite SEM!!!

FK SLOVAN DUSLO ŠAĽA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:2 (0:1)