A-TÍM
|
Zápas
| ut 17.9.2024, Milan Vrábeľ

Sladký trojbodový zápis spod hradu Matúša Čáka! Víťazstvo, ktoré sme nesmierne potrebovali, je zaslúžene naše. Dnešného súpera sme k niečomu pustili až keď bolo takmer o všetkom rozhodnuté, kým my sme mali na kopačkách aj ďalšie góly. Dohrávka dopadla na výbornú a my ďakujeme všetkým 42 prítomným fanúšikom za podporu.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu spravil náš tréner Xisco Muñoz tri zmeny v základnej zostave. Začiatok preto sledovali z lavičky Csinger, Bernát aj Bassey a namiesto nich dostali dôveru Ramadan, Redzic a v ligovej premiére Ortiz. Už v druhej minúte sa Redzic dostal do streleckej príležitosti, no spoza pokutového územia tesne minul priestor troch žrdí. Aj druhú vážnejšiu príležitosť sme si vypracovali my. Redzic zahral roh na Brunettiho nabiehajúceho na bližšiu žrď, ktorý v dobrej pozícii nedokázal skrotiť prudký center. V 11. minúte už hlavičkoval Donkor, ale Popovićovi väčšie problémy nenarobil. V 22. minúte poslal Ramadan z polovice ihriska brilantnú kolmicu na Redzića, ktorý si najprv loptu šikovne spracoval pätou, aby v šestnástke chladnokrvne zakončil krásnu akciu – 0:1. O štyri minúty sme sa mohli dostať do dvojgólového vedenia, keď Redzić kolmicou vysunul Trusu do pozície zoči-voči Katičovi, ale vybiehajúci gólman si zvládol dostatočne zakryť strelecký uhol. V 27. minúte sa už písal iný príbeh. Ramadan zaknihoval svoju druhú asistenciu, keď na hranici pokutového územia našiel Trusu, ktorý sa strelou k ľavej žrdi nezmýlil – 0:2. V závere polčasu ukázal Trusa skvelý prehľad na ihrisku, keď z pravého krídla senzačne našiel Ramadana nabiehajúceho z druhej vlny, ale autorovi dvoch asistencii strela z výbornej pozícii nesadla. Do kabín sme sa tak pobrali za zaslúženého dvojgólového vedenia.

Druhý polčas začal bez zmeny na jednej či druhej strane. Už v päťdesiatej minúte Trusa strelil tretí gól, ale rozhodca predtým videl údajný faul na Bondarenka. Úvod druhej polovice stretnutia patril nám, ale v 55. minúte sme trochu zaspali. Preto sa Bajo musel v poslednej chvíli hodiť do strely a Djerlek následne rozohral roh nakrátko, loptu dostal späť a po šikovnom signáli Bondarenko z nebezpečnej pozície zakončil strelou nad. V 64. minúte opäť Bondarenko skúšal ďalekonosným pokusom a následne z dorážky pohrozil aj Djerlek. Popović si však svoje miesto zastal v oboch prípadoch. O dve minúty sme pre zmenu my svoju šancu využili. Vitális vysunul do šestnástky Trusu, ktorý z ostrého uhla vypálil na bližšiu žrď, čím nachytal Katiča v bránke – 0:3. Po treťom góle sa hra aj vplyvom striedaní poriadne rozkúskovala, ďalšiu akciu sme videli až v 80. minúte. Vtedy sme po zbytočnej strate lopty ponúkli streleckú príležitosť Suleimanovi, ktorý nás zase menej dôrazným pokusom nevystrašil. O tri minúty visel gól vo vzduchu v podstatne väčšej miere. Tuboly z pravého krídla nacentroval loptu na Herca, ktorý na druhý pokus trafil ľavú žrď! Zvyšok zápasu sa už viac-menej dohrával, nebezpečnú akciu sme už nevideli, a preto do platnosti vošiel z nášho pohľadu výsledok 3:0.

Po treťom víťazstve v sezóne sme si upevnili tretie miesto v nikéligovej tabuľke. Ďakujeme ešte raz každému fanúšikovi, ktorý si aj uprostred pracovného týždňa našiel čas povzbudiť nás priamo na mieste. Po dohrávke v Trenčíne najbližšie vycestujeme do Skalice, kde sa predstavíme v sobotu 21. septembra o 18:00.

Hodnotenie trénerov
Roberto Cuesta, asistent DAC: „Myslím si, že sme kontrolovali zápas od prvej do deväťdesiatej minúty. Podali sme veľmi dobrý výkon. Boli sme veľmi silní s loptou aj bez.“
Ilija Stolica, Trenčín: „Na úvod by som chcel DAC-u pogratulovať k zaslúženému víťazstvu. Začali sme dobre, do prvého gólu sme kontrolovali hru, ale úvodný inkasovaný gól všetko zmenil. Po ňom sme mentálne veľmi klesli, energiu sme strácali pri nesprávnom pressingu a súper nás za všetko trestal. Nemôžem nikomu vyčítať, že by sa nesnažil. Všetci moji hráči sa snažili. DAC však svoje šance premenil, kým my nie. Preto je výsledok taký aký je.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Trenčín - DAC kliknite SEM!!!

AS TRENČÍN - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:2)