Narodeniny: Stanislav Bilenkyi má dnes 20!

A-TÍM
|
| st 22.8.2018, Nagy Krisztián

Čerstvá posila nášho útoku, Ukrajinec Stanislav Bilenkyi dnes oslavuje dvadsiate narodeniny. Všetko najlepšie, Stanislav!

Dátum, čas a miesto narodenia: 22. augusta 1998, doobeda o 09.00 hodine, Doneck, Ukrajina

Váha a výška pri narodení: 58 cm a 4200 gramov

Aktuálna výška a váha: 182 cm a 75 kg

Stanislav Bilenkyi sa narodil v Donecku a prešiel mládežníckymi tímami miestnych klubov Šachťar a Olimpik. V drese druhého menovaného sa už v šestnástich presadil medzi dospelými, do súťažných stretnutí zasiahol prvýkrát v ročníku 2016/17. V priebehu predchádzajúcich dvoch sezón nazbieral v najvyššej súťaži 37 štartov a dosiahol šesť gólov. Pred rokom si zahral v oboch dueloch 3. predkola Európskej ligy proti PAOK Solún. Pri svojej dosiaľ jedinej účasti v pohárovej Európe Olimpik na domácom trávniku remizoval 1:1 a vonku prehral 0:2, pričom Bilenkyi strávil na trávniku dokopy 149 minút a strelil jediný gól svojho mužstva. Hrával za ukrajinskú reprezentáciu do 19 rokov (3 zápasy / 1 gól), momentálne je vo výbere do 21 rokov (6/2). Do Dunajskej Stredy prišiel z deviateho tímu minulej sezóny ukrajinskej Premier ligy, minulý týždeň podpísal zmluvu na tri roky. Hneď v nedeľu si proti Trenčínu pripísal debut vo Fortuna lige, v 85. minúte striedal Záhumenského.