András Schäfer: Zaslúžili sme si viac

A-TÍM
|
| št 24.6.2021, mlsz.hu (foto), Krisztián Nagy (text)

Strelil svoj druhý reprezentačný gól, ktorý Maďarov takmer poslal do neba, presnejšie do osemfinále ME. Vyjadrenie Andrása Schäfera po včerajšom zápase Nemecko-Maďarsko (2:2).

„Cítili sme, že celá krajina stojí za nami. Myslím si, že mužstvo si zaslúžilo viac. Vo všetkých troch stretnutiach sme bojovali statočne. Keby sme zo zápasov proti Nemecku a Portugalsku odrátali pätnásť minút, tak máme teraz päť bodov. Veľmi ťažko sa mi hľadajú slová, klobúk dolu pred chalanmi aj fanúšikmi. Som veľmi hrdý na tento tím, myslím si, že sme si zaslúžili viac. Vypadnúť takýmto spôsobom je bolestivé. V polčasovej prestávke sme sa dohodli, že 50 minút budeme bojovať a behať ako o život. To sme aj splnili, statočne sme sa bránili. Ak mužstvo ukáže takúto vôľu, prinesie to svoje ovocie. Žiaľ, na konci zápasu sa od nás odvrátila šťastena, strela pri vyrovnávajúcom góle bola dvakrát tečovaná. Taký je život. Attila Fiola povedal, že pocítil na vlastnej koži, že ak ti niečo život vezme, tak ti to neskôr vráti. Dúfajme, že sa to stane v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta. Myslím si, že vďaka účasti na ME sme opäť skúsenejší a silnejší, k tomu sa vrátia aj zranení hráči. Podľa mňa máme veľký potenciál a dúfam, že to aj dokážeme. Ešte raz klobúk dole pred štábom, fanúšikmi a mužstvom,“ povedal krátko po záverečnom hvizde pre M4 Sport so slzami v očiach András Schäfer. Náš stredopoliar nastúpil vo všetkých troch stretnutiach Maďarska na ME základnej zostave, pričom včera odohral celých 90 minút a pri svojom 9. štarte strelil už 2. gól v najcennejšom drese. Padol v 68. minúte a Maďari ním viedli až do 84. minúty 2:1. Na postup do osemfinále potrebovali zverenci trénera Marca Rossiho zvíťaziť, takto sa napokon tešili Nemci.

Podľa portálu whoscored.com bol Schäfer so známkou 6.86 štvrtým najlepšie hodnoteným hráčom Maďarska po trojici nemeckých legionárov Ádám Szalai, Roland Sallai a Willi Orban. Schäferov včerajší gól si môžete pozrieť tu.